Slovenská reprezentácia na European Nations Cup (EEF)

Slovenská reprezentácia na European Nations Cup (EEF)

Slovenská reprezentácia sa pred niekoľkými dňami zúčastnila európskeho šampionátu European Nations Cup v hrách eFootball PES 2021 a Counter-Strike:Global Offensive.

eFootball Pro Evolution Soccer 2021

Futbalový turnaj, ktorý prebiehal offline spôsobom na Ukrajine, odštartoval 20.8. otváracím ceremoniálom, počas ktorého boli vyžrebované základné skupiny. V trojčlenných skupinách sa stretlo 12 najlepších európskych tímov, ktoré v rámci skupinovej fázy odohrali 4 zápasy. Slovenský reprezentant Juraj Bojko (JurijBoyka1991) sa v skupine D stretol s domácou Ukrajinou a Severným Macedónskom.

Pre Juraja Bojka sa prvý zápas vyvíjal veľmi dobre. Po bezgólovom prvom polčase sa krátko po prestávke ujal vedenia, ktoré mu vydržalo až do posledných 5 minút zápasu, v ktorých sa domácemu reprezentantovi podarilo vyrovnať a spečatiť skóre zápasu 1:1. V druhom zápase odohral Juraj Bojko opäť veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom najtesnejším rozdielom 0:1 prehral s reprezentantom Severného Macedónska. Postupová matematika pre Juraja Bojka bola jasná. Po prvých dvoch výsledkoch potreboval náš reprezentant vyhrať obidva zvyšné zápasy. To sa mu žiaľ nepodarilo. Odvety zápasov mali oveľa jednoznačnejší priebeh, v ktorom súperi z Ukrajiny a Severného Macedónska potvrdili svoje kvality a nášho reprezentanta porazili so skóre 0:5 resp. 1:5. Víťazom celého turnaja sa stalo Srbsko, ktoré obhájilo titul z prvého ročníka European Nations Cup.

Záznam zápasov nášho reprezentanta.

Counter Strike: Global Offensive

23.8. odštartoval očakávaný turnaj v CS:GO.

Nomináciu našej reprezentácie pod vedením trénera Michala „KETUBOR“ Csontoša tvorili skúsené mená CS:GO scény: Erik “The eLiVe” Sith, Tomáš “system” Zemko, Matúš “MATYS” Šimko, Kristián “heikkoL” Garbera, Lukáš “sAvana” Lintner a náhradníci Rudolf “Rutk0″ Kovalčik a David “frozen” Čerňanský.

Naša reprezentácia vstúpila do turnaja European Nations Cup v druhý hrací deň. V základnej skupine bojovala o postup s pravdepodobne najväčším favoritom celého turnaja – Ukrajinou a Rumunskom. Po skvelom úvode a úžasnom výkone v celom zápase proti reprezentácii Ukrajiny, sa našim reprezentantom podarilo zvíťaziť v pomere 16:9. Tri body v tabuľke znamenali veľkú šancu na postup zo skupiny, proti však bol tím Rumunska.

Rumunský výber v tesnom zápase prekvapivo zdolal Ukrajinu a zápas so Slovenskom sa stal priamym súbojom o postup do play-off. Slováci do zápasu vstúpili opäť veľmi dobre, no Rumuni nedovolili našim hráčom odskočiť o viac ako 4 body. V závere vyrovnaného zápasu, naši hráči za stavu 15:14 nevyužili match-point a to sa im stalo osudné. Rumuni vyrovnali zápas a 4 ďalšími bodmi za sebou ukončili zápas v pomere 15:19. Slovenská reprezentácia sa tak po skvelých výkonoch, no nešťastnej koncovke druhého zápasu, do play-off nedostala. Víťazom CS:GO turnaja sa stal výber Severného Macedónska, ktorý vo finále zvíťazil nad premožiteľmi našej reprezentácie z Rumunska. Obhajcovia titulu z Česka, sa podobne ako naši reprezentanti do play-off neprebojovali.

Záznam zápasu: Slovensko 16:9 Ukrajina

Záznam zápasu: Slovensko 15:19 Rumunsko

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *