Slovenská CS2 reprezentácia odštartuje svoju cestu na MS v sobotu.

Slovenská CS2 reprezentácia odštartuje svoju cestu na MS v sobotu.

Konkrétne zostavy jednotlivých sekcií sme oznámili na našom webe pred dvoma týždňami. Ako prvý sa do boja o miestenky v Rijáde zapojí mužský CS2 tím, ktorý môže očakávať náročný boj v šesťčlennej skupine. Z každej skupiny môžu postúpiť 3 tímy. Súpermi Slovenskej republiky budú reprezentácie z Dánska, Kosova, Írska, Walesu a Maďarska. Konkrétny rozpis zápasov uvádzame na nižšie uvedených obrázkoch.

Pred kvalifikačnými zápasmi nám zodpovedal zopár otázok tréner Miloš “Džejky” Frčo.

Ako prebiehala príprava?

“Pripravovali sme sa primárne posledný týžden pred kvalifikáciou. Príprava bola o niečo jednoduchšia, pretože máme jadro tímu zo Sampi, kde sú chalani už dlhodobo zohratí.”

Ako ste spokojní so skupinou?

Skupinu máme náročnejšiu, ale ak si chceme zaslúžiť postup musíme poraziť aj tie najlepšie tímy.”

Čo považujete za najväčšiu výzvu?

“Určite to bude Dánsky tím, ktorý má ako jediný v našej skupine kompletnú zostavu z jedného tímu. Taktiež by som ale nepodceňoval ani našich susedov z Maďarska, ktorí majú veľmi kvalitných hráčov a môžu poraziť kohokoľvek.”

Čo je cieľom Slovenskej reprezentácie v Cs2?

“Našim cieľom je jednoznačne postúpiť z kvalifikácie. Nič iné ako postup neberieme.”

Okrem mužskej reprezentácie však “Džejky” povedie aj tú ženskú, ktorá začne svoju cestu na Majstrovstvá sveta vo štvrtok 11.7. 2024. Ženskú sekciu v hre CS2 čakajú súperky z Francúzska, Turecka, Bulharska, Českej republiky a Ukrajiny. Rozpis zápasov uvádzame na obrázkoch nižšie.

Reprezentačný tréner zodpovedal aj otázky smerované na ženský CS2 tím.

Ako prebiehala príprava? 

“Pripravovali sme sa s niektorými hráčkami aj niekoľko týždnov, takže dúfam že ten tréning ukážeme v tímovej hre a prinesie nám to kvalitné výsledky.”

Spokojnosť so súpermi? 

“Ženské tímy až tak nepoznám, ale viem že to nebude jednoduché.”

Najväčšia challenge? 

“Všetky tímy budú kvalitné a budeme musieť hrať proti každému na vysokej úrovni.”

Čo je náš cieľ?

“Našim cieľom je postúpiť z kvalifikácie. Bude to náročné ale myslím si, že ak budeme hrať ako v príprave tak sa nám to podarí.”

My veríme, že sa obom sekciám hry Counter Strike 2 podarí postúpiť na záverečný turnaj a dúfame, že jedným z dôvodov ich postupu bude silná fanúšikovská podpora z vašej strany. Kvalifikačné boje môžete sledovať na tomto streame. Slovensko do toho!