Slovenská mužská CS2 reprezentácia si vybojovala postup na MS; ženský tím nastupuje dnes do 1. zápasu proti Česku!

Slovenská mužská CS2 reprezentácia si vybojovala postup na MS; ženský tím nastupuje dnes do 1. zápasu proti Česku!

Je to tam! Domáca mužská reprezentácia si vo včerajšom dôležitom zápase vybojovala postup na Majstrovstvá sveta v ešportoch! Kvalifikačný zápas proti Maďarsku nakoniec naši chalani zvládli úspešne a zaistili si tak miestenku v Rijáde podobne ako ich českí kolegovia, ktorí si taktiež vybojovali postup cez našich južných susedov v upper brackete.  

S maďarskou reprezentáciou sme sa v kvalifikácií stretli aj v základnej skupine, kde zápas nedopadol v náš prospech. Naši hráči preto nastupovali do zápasu s patričnou dávkou rešpektu voči silnému súperovi. V zostave sa vystriedalo až 7 hráčov – na prvej mape si zahral s klasickou zostavou The eLiVe, sAvana1, fino, M1key aj Michal “T4gg3d” Vrzal. Mapa Ancient išla v prospech nášho súpera. 

Na druhú mapu Dust II nastúpil namiesto T4gg3da do tímu Matys z tímu Fnatic. Hoci úvod vyzeral opäť na dominanciu maďarskej zostavy, naša reprezentácia sa vymanila z nepriaznivého stavu a pripísala si na konto prvý bod.

Nasledovala posledná rozhodujúca mapa Anubis, kde sa do súboja zapojil opäť aj frozen a nahradil v zostave m1key-ho. Decider vyšiel slovákom najlepšie spomedzi všetkých 3 máp a vďaka skvelým výkonom sme ho zakončili za stavu 13-8. Postup na IESF World esports championship máme teda už istý. V mužskom CSku nás čakajú už len zápasy o konečné miesto v kvalifikácií, ktoré určí nasadenie na samotných majstrovstvách. 

Ženská kvalifikácia sa začína!

Do súboj dnes nastupuje aj naša CS2 ženská reprezentácia, ktorú čakajú rovno 3 dôležité zápasy skupiny. V úvodnom otváracom zápase sa stretneme s reprezentáciou Česka; sleduj livestream zápasu na Twitch kanáli YGamesSK od 17:00. Následne nás čakajú tímy Ukrajiny a Bulharska.

Zostava:

  • Katarína “Kat” Vašková
  • Lea “xia” Vagová
  • Slávka “Mafi” Tomšová
  • Dominika “Nikky” Strečanská
  • Patrícia “SaltyPatty” Petýrková
  • Dominika “ninuska” Hrindova
  • Tréner – Miloš “Dzejky” Frčo

Zápasy ženskej zostavy pokračujú aj zajtra (piatok), taktiež od 17:00. Najprv nás čaká zápas s Francúzskom a následne o 19:00 zápas proti Turecku. Všetky zápasy môžeš sledovať na Twitchi YGamesSK.