Na valnom zhromaždení IESF 2018 nechýbalo ani slovenské zastúpenie. Zmení sa niečo vo svete e-sportu?

Na valnom zhromaždení IESF 2018 nechýbalo ani slovenské zastúpenie. Zmení sa niečo vo svete e-sportu?

Zasadnutie valného zhromaždenia IESF 2018 sa uskutočnilo 10.novembra v priestoroch TESL Arena. Stalo sa tak počas 10. majstrovstiev sveta v elektronických športoch v Kaohsiungu, Taiwan. Na valnom zhromaždení nechýbalo ani slovenské zastúpenie.

Kto sa stal novým prezidentom IESF?

Colin Webster, bývalý člen predstavenstva IESF a generálny sekretár Mind Sports v Juhoafrickej republike, bol zvolený za nového prezidenta IESF. Na pozícii prezidenta bude však len do roku 2019, kedy sa skončí zostávajúce obdobie prezidentskej funkcie.

V IESF pôsobí od roku 2013 a už dlhé roky sa angažuje vo svete e-sportu. Snaží sa presadiť názor, aby sa elektronické športy stali úplne akreditovaným športom.

Medzinárodná konferencia IESF 2018

S rastúcim počtom členov, IESF každým rokom rozširuje svoje rady a valného zhromaždenia sa zúčastnilo aj šesť žiadateľov o členstvo do Medzinárodnej e-sportovej federácie Japonsko (Japan eSport union), Mexiko (Mexican eSport Association), Nový Zéland (New Zealand eSport Federation), Saudská Arábia (Saudi Arabian Federation for Electronic & Intellectual Sport), Slovenská republika (Slovakia Electronic Sports Association, Spojené štáty Americké (United States eSports Federation). Vyššie menované krajiny IESF prijala a všetkých šesť celkov bolo oficiálne prijatých medzi členov IESF.

Medzinárodná konferencia IESF 2018

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *