Predstavujeme súperov Slovenska na ME v CS:GO. Čaká nás odveta so Španielmi a aj derby s Českom

Predstavujeme súperov Slovenska na ME v CS:GO. Čaká nás odveta so Španielmi a aj derby s Českom

Včera vo večerných hodinách boli rozlosované skupiny Majstrovstiev Európy v e-športe v sekcii Counter-Strike. Žreb nám prisúdil náročnú skupinu v zložení Česka, Španielska a Belgicka. Turnaj začína 5. júla v meste Oradea v Rumunsku.

V úvodnom zápase našich hráčov preverí Belgicko. Naša e-športová reprezentácia v Counter-Strike: Global Offensive vstúpi už vo štvrtok do európskeho šampionátu, ktorý hostí rumunská Oradea a je nutné podotknúť, že našich chlapcov nečaká nič ľahké. V skupine sa totiž stretneme Českou Republikou, tiež so starými známymi z kvalifikácie – Španielskom a s výberom Belgicka.

Aký je formát turnaja a ako by potenciálne mohol prebiehať?

Slovensko v prípade výhry narazí na víťaza duelu Česká Republika – Španielsko, išlo by o priamy súboj o postup zo skupiny. V prípade prehry sa stretneme s porazeným z tejto dvojice v zápase zvanom “Elimination match”. To znamená, že tím, ktorý tento zápas prehrá, bude cestovať domov. Jeho víťaz pôjde hrať Decider match, kde je matematika jednoduchá – víťaz pokračuje do play-off, porazený skončí svoju rumunskú púť v skupine.

Postupový kľúč našich chlapcov hovorí o povinnosti zvládnuť aspoň dva zápasy víťazne. Úvodný zápas odštartuje 7. júla 2022 o 12:00 nášho času.

V prípade postupu zo skupiny C z druhého miesta môže preveriť slovenskú reprezentáciu víťaz skupiny B, ktorá pozostáva zo Severného Macedónska (majstri sveta z posledných MS), Luxemburska, tradičnej e-športovej veľmoci Švédska a Chorvátska.

V prípade potenciálneho víťazstva v skupine môže Slovensko dostať druhý tím v skupine B. Je nutné povedať, že skupina, ktorej je slovenský výber súčasťou, je náročná a z pohľadu vyrovnanosti prakticky najťažšia na celom turnaji.

Otvarácie zápasy v skupine sa budú hrať formátom BO1, rovnako ako Winners match. Elimination match a Decider match formátom BO3, rovnako tak aj štvrťfinále a semifinále. V grandfinále uvidíme až BO5. Turnaj prebiehať formátom Single Elimination, čo znamená, že prehra v play-off znamená koniec na turnaji.

Na Majstrovstvách Európy v Rumunsku nás bude reprezentovať nasledovná zostava:

  • Tomáš “SYSTEM” Zemko
  • Martin “CreZe” Bagala
  • Adam “ZEDc” Bartko
  • Ľuboš “HenkkyG” Ilko
  • Tomáš “fino” Bebjak

Tréner: Michal “KETUBOR” Csóntos