Slovensko po sľubnom úvode končí na ME v Rumunsku v základnej skupine – CS:GO

Slovensko po sľubnom úvode končí na ME v Rumunsku v základnej skupine – CS:GO

Slovenská reprezentácia na ME v Rumunsku v meste Oradea končí v skupine na treťom mieste. V pravdepodobne najnáročnejšej skupine turnaja podľahli naši reprezentanti v zápase o postup do ďalšej fázy Španielom v pomere 0:2.

NAPRIEK NEÚSPECHU S DOBRÝM DOJMOM

Naši reprezentanti odštartovali turnaj proti skúsenej zostave Belgicka. Na mape Mirage bez problémov zvládli CT stranu v pomere 10:5. Po zmene strán dovolili hráčom Belgicka len 2 kolá a zápas vyhrali v pomere 16:7. Najlepším hráčom bol Tomáš „fino“ Bebjak z tímu Dark Tigers. Na súpera finále pavúku víťazov čakali naši hráči cca hodinu, keď hráči Česka zdolali po veľkej dráme Španielov v pomere 16:14. V zápase víťazov naši chlapci podľahli Čechom v pomere 19:17 po predĺžení. Na mape Mirage Slováci otáčali stav 11:4 pre Čechov, ktorí CT stranu zvládli s prehľadom. To isté sa podarilo aj slovenským hráčom a zápas šiel do predĺženia. V ňom sa z úspechu radovali českí hráči, ktorým CT strana vyšla jednoznačne v pomere 3:0 a jedno kolo dokázali získať aj na T strane.

Nešťastná koncovka stála našich hráčov aj zápas o všetko so Španielskom. Po suverénnej výhre v prvej mape Inferno zo strany Španielov v pomere 16:11 sa hra presunula na slovenskú voľbu mapy, ktorou bola Overpass. Na CT strane sa vedenia ujal náš súper v pomere 10:5. Odpor našich hráčov prišiel v podobe siedmich vyhratých kôl v rade, keď dorovnali na stav 12:12. Od tohto momentu zapli Španieli na vyšší stupeň a aj druhú mapu dokázali vyhrať, tentoraz v pomere 16:13. Česi ako víťazi skupiny C sa stretnú zajtra so Švédmi, Španielov preveria majstri sveta zo Severného Macedónska.

Naša reprezentácia končí v rumunskej Oradei na delenom 9. až 12. mieste v rámci Majstrovstiev Európy.