IESF oficiálne potvrdila dátum konania Majstrovstiev sveta v elektronických športoch 2020

IESF oficiálne potvrdila dátum konania Majstrovstiev sveta v elektronických športoch 2020

Vzhľadom na súčasnú situáciu vo svete však Medzinárodná ešportová asociácia (IESF) prichádza s novým plánom. 

V poradí 12. Majstrovstvá sveta v elektronických športoch sa uskutočnia tento rok v izraelskom meste Eilat. Pôvodný termín konania podujatia však bol posunutý na december tohto roka, konkrétne 6-12.12.2020.  

Zároveň IESF v spolupráci s Izraelskou ešportovou asociáciou (IESA) a Maccabi World Uninon prichádzajú s novým plánom pre Majstrovstvá, ktoré zabezpečia maximálnu možnú ochranu zdravia a bezpečnosť pre hráčov.  

Formát Majstrovstiev sveta bude nasledovný: 

  • Od júla do septembra prebehnú v jednotlivých členských štátoch IESF národné kvalifikácie a výberové kolá, ktoré určia reprezentantov v majstrovských hrách DOTA 2, Tekken 7, PES 2020. 
  • Od októbra do novembra sa následne budú konať regionálne online turnaje, v ktorých sa rozhodne o postupujúcich priamo na finále v Izraeli. Najlepší hráči z jednotlivých svetových regiónov zabojujú o celkové prvenstvo na live stage-i. 

“Sme veľmi radi, že môžeme tento rok hosťovať finále Majstrovstiev sveta v ešportoch práve tu v Izraeli,” povedal Ido Brosh, prezident World Championship Local Organizing Committee. “Vzhľadom na súčasnú situáciu si myslíme, že náš nový plán umožní víťazstvo ešportu a ľudského ducha v časoch, keď sme limitovaný fyzickou účasťou na podujatí.” 

Konečný dátum konania je určený na 6-12. decembra 2020

Oficiálne herné tituly 12. Majstrovstiev sveta v elektronických športoch – Tekken 7, Dota 2  a PES 2020.  V prípade záujmu o reprezentáciu Slovenska v týchto hrách je potrebné sa stať členom asociácie. Prihlášku do SAEŠ nájdete tu

Zdroj:  IESF

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *