Tituly “Univerzitný esport majster LS 2019/2020” boli odovzdané!

Ocenili sme “Univerzitných ešport majstrov za LS 2019/2020”

Po úspešnom oceňovaní Univerzitného ešport majstra v zimnom semestri 2019/2020 sa zúčastnení partneri rozhodli pokračovať v udelovaní tohto titulu. Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) v spolupráci so Slovenskou asociáciou elektronických športov (SAEŠ) opäť udelili titul univerzitného ešport majstra, tento krát za letný semester 2019/2020.

Z dôvodu situácie okolo pandémie COVID-19 sa ocenovanie titulov niekoľkokrát posunulo. Aktuálna situácia však neumožňuje dané tituly udeliť. Partneri sa po dohode s ocenenými rozhodli udeliť tieto ocenenia dodatočne – online. 

Titul Univerzitného ešport majstra v sezónach 2019/2020 bol udelovaný najlepšie umiestnenému slovenskému univerzitnému tímu na konci ligy 3E LEAGUE. Danú ligu organizuje Esport Student Association (ESA). K zavedeniu tohto titulu došlo na základe spolupráce ŠRVŠ, SAEŠ a ESA už v roku 2018. ESA ako jediná organizuje medzinárodnú ligu, v ktorej sa zúčastňujú tímy, zložené výhradne zo študentov jednej univerzity. Toto bolo základnou požiadavkou na udelenie titulu, z dôvodu neovplyvnenia výsledkov pri zmiešaných družstvách. Podobný systém oceňovania ŠRVŠ uplatňuje i pri univerzitnom hokeji na Slovensku v spolupráci s European University Hockey Association (EUHA) v European university hockey league (EUHL).

Univerzitný ešport majster LS 2019/2020 v hre League of Legends:

 

Tím UKulele z Univerzity Komenského v Bratislave v zložení: Jakub „Regy“ Lacek, Denis „fkjonny“ Kurčina, Bence „Booty Wurk“ Keszegh, Viktor „hektor5“ Škabla, Boris „diabol v hre“ Toman        

 

Práve tímu UKulele sa podarilo udržat si titul Univerzitného ešport majstra z minulej sezóny. V tíme však došlo k zmene a namiesto Dominika „Taws“ Cabadaja sa v tíme predviedol Boris „diabol v hre“ Toman.

 

Táto sezóna však bola značne vyrovnanejšia. Do finále ligy sa prebojovali až 3 slovenské celky a to tímy: EUBA Esport (5-1), UKulele (4-1) a eTUKE Stay Peachy (3-2). S tímami EUBA Esport a eTUKE Stay Peachy sme sa rozlúčili už v osemfinále. Tím EUBA Esport nestačil na tím Tomáš Marný z Masarikovej univerzity v Brne a eTUKE Stay Peachy si neporadili s tímom FreeStipendium z Univerzity Pardubice. Oba duely skončili 0-2 v neprospech slovenských tímov. Vďaka lepšiemu skóre zo skupiny si teda tím EUBA Esport zabezpečil 2. miesto Univerzitného ešport majstra ZS 2019/2020 a hráči z eTUKE Stay Peachy 3. miesto.

Jediný slovenský tím, ktorému sa podarilo prejsť osemfinále bol práve tím UKulele z Univerzity komenského v Bratislave. Tí si v osmifinále poradili s celkom Splurvy z VŠB – Technická univerzita Ostrava hladko 2-0. V semifinále sa stretli so spomínaným tímom Tomáš Marný z Masarikovej univerzity v Brne. Tu však už všetko nešlo podla predstáv slovenského tímu a duel prehrali 0-2. Tím UKulele teda skončil na celkovom 3. mieste 3E LEAGUE, ktoré bolo delené s tímom FreeStipendium z Univerzity Pardubice.

 

Univerzitný ešport majster LS 2019/2020 v hre Counter Strike: Global Offensive:

 

Tím Esport STUBA zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v zložení: Denis „DANDY“ Štrbák, Martin „StuFF“ Opatovský, Milan „SYNETIC” Poništ, Martin „Fragile“ Katkovčin, Patrik „Zero“ Žúdel

  

I v hre CS:GO si udržal titul úradujúci majster no i tu došlo k zmenám v zostave. Namiesto Patrika „PattricK“ Anderka a Viktora „Sibelonis“ Kriššáka sme mohli v novej zostave celku Esport STUBA vidieť Martina „Fragile“ Katkovčina a Patrika „Zero“ Žúdela.

 

Čo sa týka hry CS:GO, slovenské tímy už od základnej časti ukázali, že pomýšľajú len na najvyššie priečky. Z troch základných skupín vyhrali dve a do semifinále sa prebojovalo viac slovenských tímov ako českých. Do semifinále sa dostali Tedi Bears (5-0) z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, eTUKE Repre (5-0) z Technickej univerzity v Košiciach, Esport STUBA (4-1) z Slovenskej Technickej univerzity v Bratislave, Euba Esport (3-2) z Ekonomickej univerzity v Bratislave a KCEOTAM (3-2) z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.  Do semifinále sa však prebojovali len 2 tímy a to Tedi Bears a Esport STUBA. Tieto dva celky sa teda stretli v spoločnom dueli, kde sa rozhodovalo o univerzitnom ešport majstrovi LS 2019/2020. Z tohto duelu však víťazne vyšiel tím Esport STUBA a zabezpečil si tým titul univerzitného ešport majstra LS 2019/2020 i finálovú miestenku proti tímu SGA UHK – z Univerzity Hradec Králové. V napínavom finále sa celku Esport STUBA podarilo zdolať i SGA UHK a zabezpečili si tým aj 1. miesto v 3E LEAGUE. 

 

Univerzitný ešport majster LS 2019/2020 v hre Hearthstone:

 

Marek „mareq“ Gajdica z Esport STUBA – Slovenská technická univerzita v Bratislave

 

V hre Hearthstone vidíme konečne zmenu na mieste oceneného a to oproti minulosezónnemu víťazovi Denisovi „Bajty“ Bajtošovi z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicach, ktorému sa v tejto sezóne moc nedarilo. Skupinu skončil 0-5 a vyzerá to tak, že ligu ani nedohral, čo je určite škoda pri hráčovi jeho kvalít.

Do finálového turnaja so systémom double elimination sa po základných skupinách prebojovalo 16 hráčov. Hráč Marek „mareq“ Gajdica z Esport STUBA predviedol neuveriteľnú jazdu Winners Bracketom, kde sa dostal až do boja o miestenku v Grand finále. Tam sa stretol s hráčom Aomegane z Univerzity Karlovej v Prahe. Ten však mareqovi nedal žiadnu šancu a stavom 0-3 ho poslal priamou linkou do finále Losers Bracketu.  Tam si mareq zopakoval súboj s Thinnym, Ostravská Univerzita z 3 kola Winners Bracketu, ktorý skončil v mareqov prospech 3-2 a opäť v tesnom súboji víťazí 2-1. Mareq sa teda v Grand finále stretol s jeho premožiteľom Aomegane a väčšina divákov očakávala rýchly koniec ako vo finále Winners Bracketu. Mareq však všetkých prekvapil a v Grandfinále zvíťazil 3-2. Keďže sa ale jednalo o spomínaný double elimination formát, mareq musel Aomegana poraziť ešte raz. Opäť sme videli napínavý súboj avšak v 4 zápase mareq spravil fatálnu chybu a zahodil vyhratú hru. Aomegane teda sériu vyhral 3-1 a odniesol si 1. miesto 3E LEAGUE. Mareq predviedol úžasný výkon a 2. Miestom v 3E LEAGUE si zabezpečil titul Univerzitného ešport majstra Letného semesta 2019/2020. 

Všetkým zúčastneným gratulujeme a predovšetkým ďakujeme, pretože práve vďaka vášmu záujmu sme mali možnosť položiť základy univerzitného ešportu na Slovesnku. Vďaka patrí samozrejme aj zakladajúcim organizáciám a to ŠRVŠ a SAEŠ za otvorenie témy univerzitného ešportu na Slovensku a za budovanie pozitívneho prostredia pre vznik univerzitných ešportových študentských organizácii na Slovesnsku. ESA za možnosť účasti v ich medzinárodnej lige spĺňajucej požadované kritériá. Univerzitnému ešportu na Slovesnku zdar!     

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *