Prispej k rozvoju slovenského ešportu, daruj 2% dane

Prispej k rozvoju slovenského ešportu, daruj 2% dane

Slovenská asociácia elektronických športov už tretí rok svojou  prácou zlepšuje slovenské ešportové prostredie. Aj napriek súčasnej nepriaznivej svetovej situácií sa ešport na Slovensku neustále posúva na vyššiu úroveň. 

Pomôcť s rozvojom ešportu môžeš aj ty. Venuj 2% z daní a podieľaj sa významných udalostiach na slovenskej scéne. Aj vďaka tebe budeme môcť neustále zlepšovať domácu scénu a jej reprezentáciu v zahraničí.  

Tlačivo na vyplnenie nájdeš spolu s návodom tu.

SAEŠ pokračuje vo svojej intenzívnej snahe o zlepšovanie ešportovej scény na Slovensku. Dôkazom je reprezentácia Slovenska na európskej kvalifikácii na Majstrovstvá sveta v elektronických športoch v Izraeli a taktiež reprezentácia Slovenska počas online medzinárodného turnaja organizovaného Európskou ešportovou asociáciou (ktorej súčasťou je SAEŠ od roku 2020 ako jeden zo zakladajúcich členov). 

SAEŠ naďalej reprezentuje slovenský ešport aj v médiách a podieľa sa na šírení dobrého mena tohto odvetvia. O našej činnosti a taktiež o celej ešportovej scéne na Slovensku informovali média ako RTVS, TA3, SME a mnohí iní.  

V roku 2020 sme sa zamerali aj na rozvoj ešportu na univerzitnej úrovni. V septembri vznikla pod SAEŠ komisia pre univerzitný ešport; následne sa v  decembri tohto roka konali Majstrovstvá SR v elektronických športoch, na ktorých sa zúčastnili stovky študentov so slovenských vysokých škôl a univerzít. 

Čo nás čaká v tomto roku?

Začiatok roka patrí oficiálne univerzitnej ešportovej lige, ktorá nadväzuje na minuloročnú činnosť komisie pre univerzitný ešport. Cieľom je vytvoriť stabilnú ešportovú scénu na slovenských univerzitách a podporiť vznik ešportových organizácií, ktoré budú reprezentovať VŠ nielen na slovenských, ale aj na zahraničných podujatiach. 

Naďalej pokračujeme v snahách o zahrnutie ešportu do slovenskej legislatívy prostredníctvom diskusií s vedúcimi predstaviteľmi štátnych inštitúcií. Teší nás záujem súčasného ministra školstva, ktorý prejavil podporu niekoľkým herným turnajom v minulom roku a tiež podporuje aktuálnu sezónu Univerzitných majstrovstiev SR v elektronických športoch. 

Naďalej budeme vysielať reprezentáciu SR na Majstrovstvá sveta v elektronických športoch, novú medzinárodnú ligu a ďalšie oficiálne turnaje organizované IESF (Medzinárodnou ešportovou federáciou) a EEF (Európskou ešportovou federáciou). 

Nie si súčasťou SAEŠ ? Podaj prihlášku už dnes!

SAEŠ pokračuje v podpore domácich turnajov na profesionálnej a amatérskej úrovni. Súčasťou SAEŠ sa môžeš stať aj ty. Prihlášku a návod nájdeš tu. Do SAEŠ sa môže ľahko zaregistrovať aj cez mobilnú aplikáciu GamerSafer – Android verzia & iOS verzia

Za symbolický poplatok 1€ na rok môžeš aj ty rozhodovať o osude domácej scény a zanechať tak svoju stopu na slovenskej ešportovej scéne.

Prečo je činnosť SAEŠu dôležitá?

Ešport na Slovensku ešte stále bojuje s predsudkami a nedostatkom priestoru a finančnej podpory. Jednotný hlas slovenskej scény v podobe spoločnej asociácie umožňuje meniť podmienky nielen v našej krajine a prispieť tak k uznaniu elektronických športov ako integrálnej súčasti našej športovej scény.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *