Minister školstva Branislav Gröhling ocenil víťazov Univerzitných Majstrovstiev SR v elektronických športoch LS2021!

Minister školstva Branislav Gröhling ocenil víťazov Univerzitných Majstrovstiev SR v elektronických športoch LS2021!

Najlepší univerzitní hráči SR prijali ocenenie priamo z rúk ministra školstva a ukázali, že aj úspechy v tejto oblasti sú prínosom pre školstvo.

Prestížne ešportové podujatie na Slovensku – Univerzitné Majstrovstvá SR v elektronických športoch – predstavilo svojich víťazov letného semestra 2021 v napínavom finále, ktoré sa premiérovo uskutočnilo 14.-16.5. v priestoroch ešportovej televízie ChuckTV. Najlepší univerzitní hráči zo 695 prihlásených študentov bojovali o ľakavý prizepool, ale predovšetkým o prestížny titul.

Po prvý krát v histórii UNI MSR prevzal záštitu nad podujatím aj Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling, ktorý prijal víťazov turnajov na osobnom stretnutí a osobne odovzdal medaile najlepším hráčom CS:GO, League of Legends a Hearthstone turnajov.

Prvenstvo v League of Legends turnaji a ocenenie si z rúk ministra odniesli hráči tímu ESTUBA (Slovenská technická univerzita), ktorí sú držiteľmi titulu Univerzitných majstrov už dva roky po sebe. Zároveň vďaka tomuto víťazstvu postúpili do prestížneho turnaja EU UNI Masters, kde reprezentovali SR. Majstrovské ocenenie v hre Counter-Strike: Global Offensive patrí tímu Comenius Esport, reprezentujúceho Univerzitu Komenského. Ocenenie v hre Hearthstone získal Patriq z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorý za celé trvanie ligy neprehral ani jeden zápas. 

Študenti bojovali o svoje prvenstvo v napínavom online finále, ktoré si pozrelo vyše 50 000 divákov naživo. Okrem vzájomných zápasov priniesol aj priamy prenos diskusiu so štátnym tajomníkom pre šport, pánom Ivanom Husárom, prezidentom Slovenskej asociácie elektronických športov Karolom Cagáňom a Antonom Cvikom, podpredsedom pre mládež a šport Študentskej rady vysokých škôl. Vystrihnutý záznam z tejto diskusie o univerzitnom ešporte, jeho význame a budúcnosti nájdete tu.

Univerzitné Majstrovstvá SR sa každým rokom posúvajú na stále novú a vyššiu úroveň. Aj toto stretnutie študentov s ministrom školstva je dôkazom rastúceho záujmu o ešport na domácej scéne na všetkých úrovniach.

“Tímová spolupráca, zodpovednosť, rýchle rozhodovanie, koordinácia a účinná komunikácia – toto všetko sú benefity, ktoré do sveta mladých ľudí prinášajú elektronické športy. Teší nás nesmierny nárast záujmu univerzít o túto oblasť a vznik mnohých organizácií reprezentujúcich naše vysoké školy v turnajoch. Preto sme sa rozhodli podporiť Univerzitné majstrovstvá SR v elektronických športoch – Letný semester 2021. Vďaka tomuto podujatiu sa môžu ešporty na Slovensku rozvíjať aj na tejto úrovni. Zároveň vďaka UNI MSR získame reprezentáciu Slovenska aj na medzinárodných univerzitných ešportových podujatiach.” Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

Pre viac informácií sledujte fanpage Slovenskej asociácie elektronických športov Slovenského univerzitného ešportu.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *