Slovenská reprezentácia v Rocket League obsadila v Baku krásne 5. – 6. miesto!

Slovenská reprezentácia v Rocket League obsadila v Baku krásne 5. – 6. miesto!

Do tohtoročného European Esports Championship 2022 v Baku, Rocket League šampionátu, sa prebojovalo aj slovenské trio. Hralo sa v aréne Baku Crystal Hall, v ktorej sa jazdilo o prizepool 15 000 dolárov, čo je v prepočte necelých 14 000 EUR. Slovensko reprezentovali Miroslav „SomeAway“ Huba, Martin „Mrtn.“ Opálek a Jakub „Grieel“ Poruban. Poďme sa pozrieť, ako sa darilo našim reprezentantom.

Naša reprezentácia odohrala v skupinovej časti štyri zápasy, kde sa jej nesmierne darilo. Zvládla vyhrať tri zo štyroch zápasov proti zahraničným celkom. V prvom zápase porazila Wales so skóre 2:1druhé kolo proti Španielsku nedopadlo podľa predstáv a prehrala 0:2. Od tohto momentu sme zničili ostatné partie. V tretej hre proti Monaku sme odišli s krásnym výsledkom 2:0 a na záver skupinovej časti sme zdolali Luxembursko – 2:1. Na základe výsledkov v skupinovej časti sme sa umiestnili na skvelom druhom mieste v tabuľke, čo znamenalo postúp do Play-off (štvrťfinále).

V prvom štvrťfinále horného bracketu sa naša reprezentácia stretla so susedmi z juhu, Maďarskom, v ktorom nezvládla držať tempo s protivníkom a prehrala 1:3. To však ešte nebol koniec, nakoľko sa naši reprezentanti premiestnili do spodného bracketu, kde sa znova stretli s Luxemburskom, ktoré už v skupinovej časti úplne zničili. V tomto zápase naši reprezentanti postúpili ďalej a zvíťazili po tesnom a dramatickom boji – 3:2. Šťastie im však neprialo a ich nasledujúci zápas bol opäť proti Španielom, s ktorými už raz prehrali 0:2. Slovensko napriek tvrdému boju zápas nezvládlo a bolo vyradené zo štvrťfinále European Esports Championship v Baku po prehre 1:3.

Hráči SomeAway, mrtn. a grieel vybojovali pre Slovensko krásne 5. – 6. miesto. Dúfame, že ich táto skúsenosť motivuje aj do budúcna, lebo im nechýbalo veľa, aby sa dostali do prvej štvorky a získali odmenu z prizepoolu. 

Generálnym partnerom reprezentácie v Rocket League bola stávková kancelária Fortuna. O energiu počas celého turnaja, aby súťažiaci podávali tie najlepšie výkony, sa postaral partner Jaguar Fox.