Prispej aj ty k rozvoju slovenského ešportu, daruj 2% dane

Prispej aj ty k rozvoju slovenského ešportu, daruj 2% dane

Slovenská asociácia elektronických športov už štvrtý rok svojou prácou zlepšuje slovenské ešportové prostredie. Aj napriek súčasnej nepriaznivej svetovej situácií sa ešport na Slovensku neustále posúva na vyššiu úroveň každým rokom. 

Pomôcť nám s rozvojom ešportu môžeš aj ty. Venuj 2% z daní a podieľaj sa na významných udalostiach slovenskej scény. Aj vďaka tebe budeme môcť neustále zlepšovať domácu scénu a jej úspešnú reprezentáciu v zahraničí.  

Tlačivo na vyplnenie nájdeš spolu s návodom tu.

SAEŠ pokračuje vo svojej intenzívnej snahe o zlepšovanie ešportovej scény na Slovensku. Dôkazom je minuloročná úspešná reprezentácia Slovenska na Majstrovstvá sveta v elektronických športoch v Izraeli, európskom šampionáte European Nations Cup či medzinárodnom turnaji Monaco Sim Racing World Cup.

SAEŠ naďalej reprezentuje slovenský ešport aj v médiách a podieľa sa na šírení dobrého mena tohto odvetvia. O našej činnosti a taktiež o celej ešportovej scéne na Slovensku informovali média ako RTVS, TA3, SME a mnohí iní.  

Aj v uplynulom roku sme sa opäť podielali na rozvoji ešportu na univerzitnej úrovni. V januári 2022 vyvrcholila Slovenská univerzitná ešportová liga Univerzitnými majstrovstvami Slovenska, ktorých sa zúčastnili stovky študentov slovenských univerzít.

Čo nás čaká v tomto roku?

Začiatok roka patrí opäť univerzitnej ešportovej lige. Cieľom je vytvoriť stabilnú ešportovú scénu na slovenských univerzitách a podporiť vznik ešportových organizácií, ktoré budú reprezentovať VŠ nielen na slovenských, ale aj na zahraničných podujatiach. 

Naďalej pokračujeme v snahách o zahrnutie ešportu do slovenskej legislatívy prostredníctvom diskusií s vedúcimi predstaviteľmi štátnych inštitúcií. Teší nás záujem súčasného ministra školstva, ktorý prejavil podporu niekoľkým herným turnajom v minulom roku a tiež podporuje aktuálnu sezónu Slovenskej univerzitnej ešportovej ligy a Univerzitných majstrovstiev SR v elektronických športoch. 

Naďalej budeme vysielať reprezentáciu SR na Majstrovstvá sveta v elektronických športoch, novú medzinárodnú ligu a ďalšie oficiálne turnaje organizované IESF (Medzinárodnou ešportovou federáciou) a EEF (Európskou ešportovou federáciou). 

Nie si súčasťou SAEŠ ? Podaj prihlášku už dnes!

SAEŠ pokračuje v podpore domácich turnajov na profesionálnej a amatérskej úrovni. Súčasťou SAEŠ sa môžeš stať aj ty. Prihlášku a návod nájdeš tu. Do SAEŠ sa môže ľahko zaregistrovať aj cez mobilnú aplikáciu GamerSafer – Android verzia & iOS verzia

Za symbolický poplatok 1€ na rok môžeš aj ty rozhodovať o osude domácej scény a zanechať tak svoju stopu na slovenskej ešportovej scéne.

Prečo je činnosť SAEŠu dôležitá?

Ešport na Slovensku ešte stále bojuje s predsudkami a nedostatkom priestoru a finančnej podpory. Jednotný hlas slovenskej scény v podobe spoločnej asociácie umožňuje meniť podmienky nielen v našej krajine a prispieť tak k uznaniu elektronických športov ako integrálnej súčasti našej športovej scény.