Nový medzinárodný turnaj spája univerzitné ešportové scény krajín V4 po prvý krát!

Nový medzinárodný turnaj spája univerzitné ešportové scény krajín V4 po prvý krát!

 

Najlepšie CS:GO univerzitné tímy z V4 krajín si zmerajú sily na novom turnaji Student Esport Championship, ktorý zažije svoju premiéru už o pár dní. V sobotu 19. februára sa pozrieme na súboj TOP 4 tímov zo 4 krajín – Česko, Slovensko Maďarsko a Poľsko a vy môžete byť pri tom. Sledujte livestream od 9:30 na streamovacej službe www.twitch.tv/yzonesk.

Majstrovské súboje ti prináša Tipos, generálny partner Student Esport Championship. V kooperácii s partnermi české Esportovní Studentské Asociace (ESA z.s.), čo sú Veletrhy Brno, a. s. a UNREAL STUDIOS s.r.o.

Aké tímy sa predstavia na šampionáte?

Slovensko bude na turnaji reprezentovať tím Univerzity sv. Cyrila a Metoda v TrnaveUCM Tedi Bears, ktorý miestenku na turnaj získal spolu s víťazstvom na posledných Univerzitných majstrovstvách Slovenskej republiky v elektronických športoch. Zostava v zložení MAXX, reiden, braindamage, SAMSTER, NIO, BaXI a iginko ukáže svoje kvality na zahraničnej univerzitnej ešportovej scéne.

Českú republiku bude zastupovať tím Univerzity Hradec Králové, ktorý získal miestenku vďaka víťazstvu v českej univerzitnej lige: 3E akademické mistrovství. Zloženie českého tímu je nasledovné M9rket, Dominus, FirsT, Phaidros a Flendy.

Našich južných susedov z Maďarska zastupuje tím Óbuda University a poľskú reprezentáciu tvorí zostava z Polish-Japanese Academy of Information Technology.

Kto dokáže uspieť v konkurencií a získať prvý titul študentského ešportového šampióna spolu s lákavou finančnou odmenou 2000€? Nenechajte si ujsť live komentované zápasy už v sobotu 19.02.2022!

Kto stojí za vznikom nového turnaja?

Student Esport Championship je jedinečný projekt spájajúci univerzitné ešportové prostredie medzi krajinami V4. Spoločne buduje kompetitívnu scénu na vysokoškolskej úrovni a snaží sa o zlepšenie povedomia o ešporte (nielen) v študentskej komunite. Organizátorom projektu je česká esportovní študentská asociácia (ESA) a ešportová agentúra Yvents. Projekt vznikol za podpory Slovenskej asociácie elektronických športov.

Ak ste študenti vysokej školy a máte radi hry ako CS:GO, LEAGUE OF LEGENDS či HEARTHSTONE, určite nepremeškajte možnosť bezplatnej registrácie do novej sezóny Slovenskej univerzitnej ešportovej ligy (SUEL) alebo do českej 3E ligy.

Harmonogram zápasov a viac info o projekte nájdete na slovenských sociálnych sieťach Facebook: https://www.facebook.com/YGamesSlovakia a Instagram: https://www.instagram.com/ygames.sk/

Alebo na českých sociálnych sieťach Facebook: https://www.facebook.com/esportsa.cz a Instagram: https://www.instagram.com/esportsa.cz/.

Nezabudnite dať odber na www.twitch.tv/yzonesk a nenechajte si ujsť komentované live zápasy vášho obľúbeného tímu.