eFootball má za sebou európske vyvrcholenie, slovenskému reprezentantovi sa v Podgorici príliš nedarilo

eFootball má za sebou európske vyvrcholenie, slovenskému reprezentantovi sa v Podgorici príliš nedarilo

Herný titul eFootball 2022 má za sebou európsky šampionát, ktorý bol súbežne braný aj ako regionálna kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v exotickom Bali. Náš reprezentant Juraj Bojko odohral 6 zápasov v základnej skupine E. Poďme sa spolu pozrieť na sumár jeho pôsobenia v Čiernej Hore.

Azerbajdžan, Švédsko, Slovinsko – práve tieto krajiny sa stali našimi súpermi v skupinovej časti v Podgorici a nešlo o nič ľahké. O tom sa presvedčil aj náš reprezentant, ktorý v prvý hrací deň nespoznal chuť výhry, aj keď bol veľmi blízko.

Zdroj: bigsee.eu
BEMAX Arena, Podgorica

Azerbajdžan nás na úvod zdolal dvojgólovým rozdielom, následne prišla smolná remíza so Švédskom. Smolná z dôvodu, že gól švédskeho súpera sa dal označiť za nešťastný a bizarný. Napriek tomu, do konca turnaja už žiadna výhra neprišla a to dokonca ani na druhý deň, kedy sa hrali odvetné duely.

Prvý hrací deň – výsledky:

  • Azerbajdžan – Slovensko 2:0
  • Slovensko – Švédsko 1:1
  • Slovensko – Slovinsko 0:0

Nutno podotknúť, že napriek tomu sme živili postupovú nádej. A to až do úplne posledného zápasu druhého hracieho dňa. So Slovinskom sme viedli najtesnejším rozdielom 1:0, zápas sme napokon stratili v posledných sekundách a prehrali sme 1:2. V ten moment bolo jasné, že v skupine obsadíme poslednú, teda 4. a zároveň nepostupovú priečku.

Druhý hrací deň – výsledky:

  • Azerbajdžan – Slovensko 2:2
  • Slovensko – Švédsko 0:0
  • Slovensko – Slovinsko 1:2

Čo sa týka samotnej našej skupiny, tú s prehľadom ovládol hráč Azerbajdžanu, do play-off postúpil za sprievodu švédskeho reprezentanta. Na celkový triumf v Podgorici dosiahlo Srbsko, ktoré si vo finále poradilo s Tureckom.

Náš reprezentant Juraj Bojko zúfať nemusí, chuť z nie príliš vydareného turnaja si bude môcť napraviť už v Bali, na Majstrovstvách sveta. Práve tam sa Juraj predstaví na základe výberu našej asociácie, ktorá si na MS zvolila hry CS:GO a eFootball (bez nutnosti kvalifikácie). Pevne veríme, že spolu s MS prídu aj výhry na konte slovenského zástupcu.