Reprezentovať Slovensko v ešportoch môžeš aj ty. Zapoj sa do národných kvalifikácií a cestuj do Rumunska na Majstrovstvá sveta!

Reprezentovať Slovensko v ešportoch môžeš aj ty. Zapoj sa do národných kvalifikácií a cestuj do Rumunska na Majstrovstvá sveta!

Nový rok, nové reprezentačné udalosti. Slovenská asociácia elektronických športov (SAEŠ) bude aj tento rok vysielať reprezentantov na turnaje IESF (Medzinárodná ešportová federácia).

Cieľom budú Majstrovstvá sveta, na ktoré môžeš cestovať aj ty. Slovenská asociácia elektronických športov predstavuje rekordný počet hier, do ktorých sa môžeš zapojiť. Z minulého roka v ponuke zostáva CS:GO, eFootball a Tekken 7, avšak po novom hľadáme reprezentantov v mobilných tituloch – PUBG Mobile a Mobile Legends: Bang Bang.

Reprezentantom Slovenska v týchto hrách sa môžeš stať teraz aj ty! Stačí sa zapojiť do národnej kvalifikácie príslušnej hry, uspieť v kvalifikácii a zájazd do rumunského mesta Iași na Majstrovstvá sveta je tvoj. Toto všetko pod záštitou SAEŠ, čiže tvoj zájazd bude preplatený!

KEDY SA JEDNOTLIVÉ NÁRODNÉ KVALIFIKÁCIE KONAJÚ?

Národné kvalifikácie budú vysielané na Y-Zone Twitch kanály, pričom štart kvalifikácií sa datuje už na 25.3.2023. Zaregistrovať sa môžeš na odkazoch nižšie:

Pre zapojenie do kvalifikácie musí byť hráč slovenskej národnosti, mať minimálne 16 rokov, mať členstvo v Slovenskej asociácii elektronických športov a mať platné cestovné doklady. Viac info a návod nájdeš pri samotnej registrácií alebo na podstránkach národných kvalifikácií IESF 2023.

Po novom sa do národnej kvalifikácie môžeš zapojiť aj v hre CS:GO. Oproti roku 2022 v tomto smere registrujeme zmenu, keďže na Majstrovstvá sveta v Bali cestovala pätica vybraná reprezentačným trénerom.

REPREZENTAČNÉ VÝBERY

Práve reprezentačné výbery bude mať Slovensko aj teraz, konkrétne pri hrách Dota 2 a CS:GO female. Čo to v skratke znamená? Znamená to, že v týchto hrách nie je dostupná národná kvalifikácia – zostavu hráčov a hráčok určí tréner po porade s členmi SAEŠ.

Na tieto dva reprezentačné výbery čaká prípravný program, ktorý sa bude niesť v duchu prípravných zápasov. Pre bližšie informácie sleduj podstránku IESF 2023. Presný dátum a mená súperov zatiaľ známe nepoznáme.

KEDY SA USKUTOČNIA SAMOTNÉ MAJSTROVSTVÁ SVETA?

IESF v tejto sezóne vyrukovalo s novým formátom, ktorý znamená posun Majstrovstiev sveta na skorší termín. IESF We Championships Iași 2023 (ako znie oficiálny názov podujatia) uvidíme tento rok od 25.8. do 3.9.2023. V poradí už 15. svetovým šampionátom v elektronických športoch. Držať zástavu Slovenska môžeš aj ty, tak neváhaj a využi možnosť stať sa slovenským reprezentantom!