Slovenský ešport môže napredovať aj vďaka tvojej pomoci, daruj 2% z dane aj ty

Slovenský ešport môže napredovať aj vďaka tvojej pomoci, daruj 2% z dane aj ty

Ešportový priemysel sa vo svete rozvíja míľovými krokmi. Hoci Slovensko nepatrí medzi európske veľmoci v tejto sfére, úroveň sa posúva čoraz vyššie. K tomuto posunu môžeš prispieť aj ty – venovaním 2% z daní sa môžeš podieľať na rastúcej popularite a kvalite slovenského ešportu, čo sa týka domácej scény alebo jednotlivých reprezentačných výberov.

Tlačivo na vyplnenie nájdeš spolu s návodom tu.

Práve minulý rok bol v znamení najmä reprezentačných turnajov pod záštitou IESF (Medzinárodná ešportová federácia) a EEF (Európska ešportová federácia), v ktorých bol zapojený SAEŠ a slovenské reprezentácie v jednotlivých hrách.

Konkrétne šlo o hry Counter-Strike: Global Offensive, eFootball, Rocket League, Tekken a Assetto Corsa. Reprezentanti týchto hier boli postupne vyslaní na:

  • Majstrovstvá Európy v Baku – Rocket League a Tekken
  • Majstrovstvá Európy v Oradei – CS:GO
  • Majstrovstvá Európy v Podgorici – eFootball
  • Majstrovstvá sveta v Monaku – Assetto Corsa
  • Majstrovstvá sveta v Bali – CS:GO a eFootball

Väčšina z týchto podujatí bola vysielaná a takisto sa tešila pravidelnému spravodajstvu a servisu.

Ďalším dôkazom rozvoja je univerzitná scéna, ktorá sa môže tešiť našej podpore. Do posledných dvoch edícií Slovenskej univerzitnej ešportovej ligy sa prihlásilo dokopy cez 1000 hráčov, toto číslo sa zvyšuje každým rokom.

Čo nás v tomto roku čaká?

Opäť sa zameriame na univerzitnú ligu (Slovenská univerzitná ešportová liga a Univerzitné majstrovstvá SR v elektronických športoch), v spolupráci so študentskými organizáciami. Univerzitné výbery sa dokonca môžu prebojovať prostredníctvom tejto ligy do prestížnych zahraničných turnajov, kde reprezentujú nielen svoju školu, ale práve Slovensko.

Tieto aktivity priamo podporuje aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky alebo Študentská rada vysokých škôl.

Takisto sa dočkáme aj aktivít slovenskej reprezentácie. Slovensko bude mať svoje výbery na turnajoch organizovanými IESF alebo EEF, teda na Majstrovstvá sveta alebo Majstrovstvá Európy. Počínanie našich reprezentácií bude naďalej vysielané a komunikované širšej ešportovej verejnosti.

Nie si súčasťou SAEŠ? Podaj prihlášku už dnes!

SAEŠ pokračuje v podpore domácich turnajov na profesionálnej, univerzitnej alebo amatérskej úrovni. Súčasťou SAEŠ sa môžeš stať aj ty. Prihlášku a návod nájdeš tu. Do SAEŠ sa môže ľahko zaregistrovať aj cez mobilnú aplikáciu GamerSafer – Android verzia & iOS verzia

Za symbolický poplatok 1€ na rok môžeš aj ty rozhodovať o osude domácej scény a zanechať tak svoju stopu na slovenskej ešportovej scéne.

Prečo je činnosť SAEŠu dôležitá?

Ešport na Slovensku ešte stále bojuje s predsudkami a nedostatkom priestoru a finančnej podpory. Jednotný hlas slovenskej scény v podobe spoločnej asociácie umožňuje meniť podmienky nielen v našej krajine a prispieť tak k uznaniu elektronických športov ako integrálnej súčasti našej športovej scény.