Slovenská e-reprezentácia v CS:GO vstúpi do európskej kvalifikácie na Majstrovstvá sveta. Našu zostavu vyzve Česko a Luxembursko

Slovenská e-reprezentácia v CS:GO vstúpi do európskej kvalifikácie na Majstrovstvá sveta. Našu zostavu vyzve Česko a Luxembursko

Reprezentácia sa vráti do akcie hneď v úvode ďalšieho mesiaca. Odohráme totiž európsku kvalifikáciu, z ktorej 3 najúspešnejšie tímy postúpia na Majstrovstvá sveta v Rumunsku.

Už 1. júna sa slovenská e-športová reprezentácia v hre Counter-Strike: Global Offensive predstaví v západoeurópskej časti online kvalifikácie na Majstrovstvá sveta v Rumunsku.

Táto časť kvalifikácie pozostáva zo 4 skupín, pričom sa celkovo zúčastní 13 tímov. Medzi nimi nechýba práve naša reprezentácia alebo výber susednej Českej republiky. Práve s Českom si zahráme v skupinovej fáze, ďalším do partie bude reprezentácia Luxemburska. 

 • Skupina A: Nemecko, Belgicko, Wales
 • Skupina B: Rakúsko, Írsko, Monako
 • Skupina C: SLOVENSKO, Česko, Luxembursko
 • Skupina D: Holandsko, Kosovo, Slovinsko, Španielsko

Z každej skupiny do play-off postupujú dva tímy. Všetky zápasy – skupinové a play-off duely – sa odohrajú formátom BO3. Výnimkou je finále, ktoré sa bude hrať formátom BO1 z dôvodu, že obaja finalisti budú mať garantované miesto na MS. V tomto dueli pôjde predovšetkým o seeding.

Kedy odohráme naše zápasy?

Otvárací duel našej reprezentácie sa bude niesť v duchu derby, kvalifikáciu odštartujeme proti Česku – 1.6. od 16:00. O deň neskôr (2.6.) nastúpi náš výber proti Luxembursko, takisto od 16:00. 

 • 1.6. – 16:00 – SLOVENSKO vs. Česká republika
 • 2.6. – 16:00 – SLOVENSKO vs. Luxembursko

Kto bude za nás hrať?

Farby Slovenska si oblečú hráči, ktorí majú s reprezentáciou skúsenosti, či už z vlaňajších ME v Oradei alebo MS v Bali. Zároveň je to pätica, ktorá v tomto zložení uspela v národnej kvalifikácii. 

Slovensko vstúpi do európskej kvalifikácie na MS v nasledujúcej zostave:

 • Erik „The eLiVe“ Sith – (Sampi.Tipsport)
 • Matúš „MATYS“ Šimko – (Sampi.Tipsport)
 • Lukáš „sAvana1“ Lintner – (Sampi.Tipsport)
 • Michal „T4gg3D“ Vrzal – (Sampi.Tipsport)
 • Tomáš „fino“ Bebjak – (SINNERS Academy)

Ako to bude vyzerať v prípade postupu zo skupiny?

V prípade postupu sa javia dva scenáre – postup z 1. alebo postup z 2. miesta. V oboch prípadoch by sme svoj prvý zápas v play-off odohrali 2.6. od 19:00. Znamená to, že play-off by odštartovalo bezprostredne po zápase s Luxemburskom.

Semifinále je na programe v sobotu 3.6. od 16:00, respektíve 19:00. Zápas o 3. miesto a finále sa budú hrať súbežne v nedeľu od 16:00.

Práve v týchto dueloch sa dozvieme mená trojice postupujúcich tímov na IESF World Esports Championship, ktoré sa budú hrať v rumunskom meste Iasi. Na Majstrovstvách sveta (od 25.8. do 3.9.2023) sa bude hrať o finančný prizepool 100 000 amerických dolárov.

Zápasy našej reprezentácie môžeš pozerať live!

Všetky zápasy slovenskej e-reprezentácie v európskej kvalifikácii môžeš sledovať live. Počínanie našich reprezentantov budeme vysielať naživo na kanáli twitch.tv/yzonesk. Buď pritom aj ty a podpor našu reprezentáciu na ceste za postupom na svetový šampionát!

Generálnymi partnermi slovenskej reprezentácie sú FORTUNA a Dr. Max.