Slovensko v úvodnom zápase kvalifikácie na MS v CS:GO so suverénnou výhrou proti Česku!

Slovensko v úvodnom zápase kvalifikácie na MS v CS:GO so suverénnou výhrou proti Česku!

Európska kvalifikácia na majstrovstvá sveta v CS:GO začala pre slovenskú reprezentáciu duelom s Českou republikou.  V rámci skupiny C sme tento otvárací duel zvládli, v prípade dnešnej výhry nad Luxemburskom (od 16:00) si zahráme štvrťfinále (od 19:00). Oba tieto duely môžete sledovať dnes na Twitch kanáli – twitch.tv/yzonesk.

Ako prebiehalo derby Slovensko vs. Česko?

Duel proti Česku začal na mape Mirage, ktorá bola pickom nášho súpera. Slovenskí reprezentanti začali na T-strane, ktorá sa niesla v dominantnom štýle. Od vydareného úvodu sme sa odrazili a prvá polovica skončila 13:2, pričom zo slovenskej strany sme videli nádherné taktiky, diváci boli svedkami viacerých fejkov, ktoré predviedla zostava vedená Erikom “The eLiVe” Sithom. Po obrate strán naši reprezentanti nepustili súpera k ničomu a Mirage sme uzavreli v pomere 16:2.

Na druhú mapu, Overpass (pick Slovenska) išli tímy za stavu v sérii 1:0 pre Slovensko. Súper z Česka začal výhrou v pištoľovom kole na T strane, force-buy slovenského tímu stav vyrovnal a následne sa potvrdilo, že CT strana je na tejto mape papierovo silnejšou. Slovensko vyhralo polovicu 10:5. Boli to však Česi, ktorí si uchmatli aj druhé pištoľové kolo a zápas zdramatizovali, keď znížili na 8:10 z ich pohľadu. Na viac sa však nezmohli a Slovensko zvíťazilo 16:9 a uzavrelo tento duel v pomere 2-0 na mapy.

Zostava Slovenska: Erik “The eLiVe” Sith, Michal “T4gg3D” Vrzal, Lukáš “sAvana1” Lintner, Matúš “MATYS” Šimko (všetci Sampi.Tipsport), Tomáš “fino” Bebjak (SINNERS Academy)

Zostava Česka: Max „SHOCK“ Kvapil, Jindřich „ZEDKO“ Chyba, Simon “KWERTZZ” Horák (všetci SINNERS), Josef „MoriiSko“ Maurenc (bez angažmá), Dominik „blogg1s“ Janita (Sampi.Tipsport)

Aký program čaká slovenských reprezentantov dnes?

Už dnes sa stretneme v ďalšom dueli od 16:00 proti Luxembursku, v prípade výhry sa umiestnime na prvom mieste v skupine C. Našim štvrťfinálovým súperom by bolo pravdepodobne Rakúsko. Viac o turnaji nájdeš na podstránke slovenskej ešportovej reprezentácie.

Okrem toho, na slovenskú reprezentáciu v CS:GO si môžeš počas európskej online kvalifikácie na MS aj vsadiť. Urobiť tak môžeš na Fortune, po kliknutí na tento odkaz. Ponuka platí iba pre divákov, ktorí majú 18 alebo viac rokov.

Generálnym partnerom slovenskej reprezentácie je Fortuna. Partnerom slovenskej reprezentácie je HypeDress.