Kontumačná výhra v skupine s Luxemburskom, ovládli sme aj štvrťfinále proti Rakúsku. Naši hráči si zahrajú semifinále!

Kontumačná výhra v skupine s Luxemburskom, ovládli sme aj štvrťfinále proti Rakúsku. Naši hráči si zahrajú semifinále!

Slovenskí reprezentanti v CS:GO mali včera na programe dva zápasy. Duel s Luxemburskom, ktorý mal byť záverečný duel v skupine, sa napokon neodohral. Naši hráči vyhrali kontumačne, čo znamenalo prvenstvo v skupine C.

Z toho dôvodu nám los prisúdil druhý tím zo skupiny D, ktorým bolo susedné Rakúsko. A znovu sa potvrdilo, že so susednými krajinami to v tejto kvalifikácii vieme! Vo štvrťfinále sme totiž zvíťazili po suverénnom výkone 2:0.

Slovensko nedalo Rakúšanom šancu a postupuje do semifinále!

Cesta za víťazstvom odštartovala na mape Mirage, ktorú si vybrali naši reprezentanti. Tím s kostrou Sampi, doplnený o fina zo SINNERS Academy, predviedol vynikajúcu T-stranu, kedy po polovici viedol 10:5. Po zmene strán sme Rakúšanom nič nedovolili, vyhrané pištole potvrdili predzvesť ukončenia hry za stavu 16:5.

Na Inferne chceli Rakúšania predviesť lepší výkon, hneď v druhom kole im nadšenie z vyhraných pištolí ukradol Michal „T4gg3D“ Vrzal dokonalým ninja defusom. Hoci sa súper z tohto nečakaného šoku oklepal a získal 5 kôl, bolo to málo. Slovenskí hráči si na CT-strane postrážili vedenie 10:5 – identické ako na mape Mirage.

Naši hráči nedovoli Rakúšanom okrem ďalších vyhraných pištolí a ďalšie jedného kola vôbec nič, mapa sa skončila za stavu 16:7.

Zostava Slovenska: Erik “The eLiVe” Sith, Michal “T4gg3D” Vrzal, Lukáš “sAvana1” Lintner, Matúš “MATYS” Šimko (všetci Sampi.Tipsport), Tomáš “fino” Bebjak (SINNERS Academy)

Práve táto pätica vo štvrťfinále porazila Rakúsko 2-0 a dnešné semifinále od 19:00 proti Belgicku je realitou. Tento zápas môžeš sledovať live na kanáli Twitch.

Už teraz je jasné, že budeme mať priamu možnosť zabojovať o postup na Majstrovstvá sveta. Stačí nám vyhrať jeden zápas z dvoch. V každom prípade, do akcie pôjdeme po tomto semifinále. Už zajtra sa od 16:00 stretneme s jedným z dvojice Česká republika – Nemecko. Otázkou je, či pôjde o grandfinále alebo zápas o 3. miesto. Pevne veríme, že pôjde o prvú variantu. 

“Ako konkurenciu vnímam Nemecko, čo je vlastne celé BIG Academy. Na nich by sme sa prípadne pripravili. Chceme to celé vyhrať, nech každý vie, kto sme,” povedal pred záverečnými bojmi Tomáš “fino” Bebjak zo SINNERS Academy, ktorý zastáva úlohu AWP hráča.

Viac informácií o reprezentácií prinesieme na sociálnych sieťach Slovenskej asociácie elektronického športu a Y-Games.

Okrem toho, na slovenskú reprezentáciu v CS:GO si môžeš počas európskej online kvalifikácie na MS aj vsadiť. Urobiť tak môžeš na Fortune, po kliknutí na tento odkaz. Ponuka platí iba pre divákov, ktorí majú 18 alebo viac rokov.

Generálnym partnerom slovenskej reprezentácie je Fortuna. Partnerom slovenskej reprezentácie je HypeDress.