Kalich horkosti sme si vypili až do dna, reprezentácia v CS:GO končí tesne pred bránami postupu na MS

Kalich horkosti sme si vypili až do dna, reprezentácia v CS:GO končí tesne pred bránami postupu na MS

Slovenská reprezentácia v CS:GO má za sebou kvalifikáciu na MS. Hoci sme sa o postup bili do poslednej možnej chvíle, na Majstrovstvá sveta do Rumunska sa nepozrieme. Rozhodol o tom dnešný zápas proti Nemecku a takisto včerajšia prehra v semifinále proti Belgicku

Smola, nepriazeň okolností. Aj tak by sa možno dali nazvať posledné dva dni reprezentantov v CS:GO. Vo včerajšom semifinále proti Belgicku sme podľahli nášmu súperovi 0:2 po tom, čo sme prehrali prvú mapu kontumačne.

Naplnil sa scenár, v ktorom si jeden z našich hráčov plnil klubové povinnosti, ktoré sa nečakane predĺžili. Bohužiaľ, nebolo nám umožnené využiť náhradníka. Na druhú mapu (Mirage) sme však boli pripravení v plnom zložení.

Naši chalani sa z tejto nečakanej rany nedokázali spamätať a na mape Mirage podľahli Belgičanom 9:16. Belgicko tak oslavovalo nielen postup do grandfinále, ale aj zaručenú miestenku na IESF World Esports Championship 2023 v rumunskom Iasi.

Semifinálová zostava Slovenska:

  • Matúš “MATYS” Šimko
  • Lukáš “sAvana1” Lintner
  • Michal “T4gg3D” Vrzal
  • Erik “The eLiVe” Sith
  • Tomáš “fino” Bebjak

Reparát mohol prísť už dnes. Zostava Slovenska bola vynútene pozmenená. Štvorice zo Sampi.Tipsport vznikli klubové povinnosti v turnaji CCT, pričom dátum zápasu sa dozvedeli dnes. Ten sa kryl s časom začiatku reprezentačného zápasu a preloženie nebolo možné. Nutno však dodať, že náš novozložený tím si neviedol vôbec zle.

Tím okolo Tomáša “SYSTEM” Zemka v dueli o tretie miesto Nemecko poriadne potrápil. Na mape Anubis, ktorá bola pickom Nemecka sme prehrali tesne 14:16. Pozornosť sa sústredila na mapu Inferno, práve tu sme živili nádej na vyrovnanie série. A znovu chýbalo iba málo. 

Zápas za vyrovnaného stavu dospel až do predĺženia, v ktorom sa šťastena priklonila na stranu Nemecka, zastúpené hráčmi BIG Academy a hypeda z hlavnej zostavy BIG. Inferno si uchmatlo Nemecko za stavu 19:16, čo znamená, že obsadilo 3. priečku a kvalifikovalo na MS do Rumunska.

Dnešná zostava Slovenska:

  • Tomáš “SYSTEM” Zemko
  • Tomáš “zyored” Cvaniga
  • Tomáš “fino” Bebjak
  • Rudolf “Rutk0” Kovalčík
  • Adam “ZEDc” Bartko

Naši chlapci tak zostali pred bránami postupu, avšak smútiť nemusia. Predviedli hru, ktorá potešila oko nejedného fanúšika. Práve im ďakujeme za podporu a hráčom za príkladnú reprezentáciu Slovenska.

Generálnym partnerom slovenskej reprezentácie je Fortuna. Partnerom slovenskej reprezentácie je HypeDress.