Reprezentantom v Dota 2 sa nepodarilo postúpiť zo skupiny, rozhodol hneď prvý zápas so Švédskom

Reprezentantom v Dota 2 sa nepodarilo postúpiť zo skupiny, rozhodol hneď prvý zápas so Švédskom

Európske kvalifikácie na Majstrovstvá sveta sa pre naše reprezentácie skončili po tom, čo počas víkendu boli na programe skupinové duely v Dota 2.

Jedna chyba a dosť, presne v tomto formáte sa niesla európska kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v Rumunsku v rámci hry Dota 2.

Slovenská reprezentácia (v zložení Mawox, guapteezy, Yellow Panda, Misko a Lukyno) bola vylosovaná do skupiny so Švédskom a Kosovom, zápasy boli na programe 17. a 18.6. zhodne od 16:00. Zo skupiny postupoval do play-off (semifinále) najlepší tím.

Víťazom skupiny sa k našej nevôli stalo už po prvom hracom dni Švédsko. To si poradilo s nami v pomere 2:0, zápas bol vysielaný na oficiálnom YouTube kanáli IESF. Švédi následne večerný zápas proti Kosovu zvládli rovnakým výsledkom – víťazstvom bez straty hry v BO3 sérii.

To znamenalo, že už po sobotnom večeri bolo jasné, že do play-off nepostúpime a tým pádom sme zostali bez možnosti zabojovať o účasť na MS v Rumunsku.

To vycítili aj reprezentanti Kosova, ktorý na nešťastne zvolený formát od IESF reagovalo a na zápas s nami nenastúpili. V dueli, ktorý neriešil nič, sme vyhrali kontumačne.

Našim reprezentantom ďakujeme za predvedený výkon, svoju kožu proti Švédsku nepredali lacno. V skupine sme skončili na druhom mieste a ani s touto tímovou hrou sa do rumunského Iasi nepozrieme.

Viac o reprezentácii sa dozvieš na sociálnych sieťach SAEŠ a Y-Games alebo na podstránke slovenskej ešportovej reprezentácie.

Generálnym partnerom slovenskej reprezentácie je Fortuna. Partnerom slovenskej reprezentácie je HypeDress.