Slovenský reprezentant Matúš „MATYS“ Šimko prestupuje zo Sampi do Fnaticu, premiéru zažije už zajtra!

Slovenský reprezentant Matúš „MATYS“ Šimko prestupuje zo Sampi do Fnaticu, premiéru zažije už zajtra!

O čom sa šepkalo dlhšie, je teraz potvrdené. Matúš „MATYS“ Šimko po zlatom turnaji Tipsport MČR CS končí svoje pôsobenie v Sampi.Tipsport a skúsi si európsky angažmán. Upísal sa totiž slávnej organizácii Fnatic, ktorá má po dlhých rokoch len tie najvyššie ambície.

Cenovka? Údajné 4 milióny českých korún. Slovenská superstar a jeden z najlepšie mechanicky vybavených hráčov na CZ/SK scéne zažije debut v nových farbách v rámci fínskeho LAN turnaja Elisa Masters Espoo 2023. Novo zložený fnatic sa v skupine A stretne s ENCE, GamerLegion a HAVU. Fanúšikovia tak budú môcť vidieť v akcii nielen bývalého hráča Sampi, ale aj stálicu v podobe Freddyho „KRIMZ“ Johanssona alebo bývalého hráča G2 Alexandre „bodyy“ Pianara. Stane sa tak už zajtra od 13:00, kedy sa Fnatic postaví zostave tímu GamerLegion.

Práve na úspešný LAN turnaj má MATYS najčerstvejšiu spomienku. Vo finále brnenského Tipsport MČR CS uspel so Sampi proti Dynamu Eclot v sérii best-of-5, pričom slovenská zostava prehrávala už 0:2 na mapy. Tomuto tímu sa podaril famózny comeback a MATYS tak opúšťa československú scénu s vytúženým prvenstvom z MČR.

Podarí sa 21-ročnému Slovákovi nadviazať na podarené výkony a zahviezdi v zostave Fnaticu hneď počas prvého turnaja? Minimálne tuzemskí fanúšikovia si túto príležitosť určite nenechajú ujsť.

Zostava Fnaticu spočíva z týchto hráčov:

  • Freddy „KRIMZ“ Johansson
  • Aurélien „afro“ Drapier
  • Alexandre „bodyy“ Pianaro
  • Matúš „MATYS“ Šimko
  • Can „kyuubii“ Ali (skúška)
  • Jamie „keita“ Hall (tréner)
ZDROJ: PLAYZONE.CZTEAM SAMPI