Poznáme oficiálne herné tituly Majstrovstiev sveta v ešportoch 2024!

Poznáme oficiálne herné tituly Majstrovstiev sveta v ešportoch 2024!

Medzinárodná ešportová federácia (IESF) včera zverejnila kompletný zoznam herných titulov, ktoré sa predstavia na prichádzajúcich Majstrovstvách sveta v ešportoch. WEC24 prinesie divákom súboje v hrách Counter-Strike 2, Dota2, eFootball, Mobile Legends: Bang Bang a PUBG Mobile

Do World Esports Championship 24, ktoré sa uskutočnia v Rijáde (Saudská Arábia), sa zapojil tento rok rekordný počet krajín. 130 reprezentácií zabojuje o svoju miestenku vo svetovom finále, ktoré sa uskutoční 11-19. Novembra 2024. 

16. ročník WEC prinesie okrem 5 ikonických titulov aj novú ženskú divíziu turnaja v Mobile Legends: Bang Bang, ktorá dopĺňa už existujúci ženský turnaj v Counter-Strike 2. 

Prichádzajúce Majstrovstvá sveta v ešportoch budú manifestovať rast a globálny vplyv súťažného hrania. Je to skvelá príležitosť ukázať súčasný stav organizácie a osláviť ducha súťaživosti, ktorý spája všetkých hráčov na celom svete. Sme presvedčení, že tieto Majstrovstvá nielen zaujmú divákov, ale taktiež inšpiruje nové generácie ešportových nadšencov. Prežívajme spoločne radosť a priateľstvo, ktoré prináša toto jedinečné podujatie a pokračujme v úsilí na posunutie ešportového ekosystému do ešte väčších výšok. (Jeho kráľovská výsosť Princ Faisal – Prezident medzinárodnej ešportovej federácie IESF)

Naša reprezentácia, samozrejme, nesmie v tomto súboji chýbať. Tento rok budú ešportovci reprezentovať Slovenskú republiku v herných tituloch CS2 (mužská aj ženská divízia), Dota 2eFootball a PUBG Mobile. V prvých dvoch menovaných tituloch zostavia ten najlepší výber priamo tréneri reprezentácie; v prípade hier eFootball  a PUBG Mobile sa uskutočnia národné kvalifikácie, do ktorých sa môžu zapojiť všetci slovenskí hráči s chuťou reprezentovať. Presné termíny kvalifikácií zverejníme už čoskoro na našom webe a sociálnych sieťach asociácie. 

Viac info o WEC24 nájdete aj na:
Oficiálnej stránke IESF
Twitter IESF