Hráči v politike

Hráči v politike

 

Pri príležitosti volieb do Európskeho parlamentu sme sa rozhodli pozvať rôznych politických kandidátov a prinášame rozhovor s tými, ktorí toto pozvanie prijali.

V posledných rokoch sa ešporty stávajú čoraz dôležitejšou súčasťou kultúrneho a ekonomického života spoločnosti. Práve z tohto dôvodu sme sa ako Slovenská Asociácia Elektronických Športov (SAEŠ) rozhodli pozvať rôzne parlamentné strany a ich zástupcov. Hlavným zámerom je podporiť účasť mladých ľudí v blížiacich sa voľbách do Európskeho parlamentu. Pozvanie prijali:

  • Miroslav Žiak (Sloboda a Solidarita)
  • Erik Kaliňák (SMER – SD)
  • Krisztián Váradi (Progresívne Slovensko)
  • Romana Tabak (Slovenská národná strana).

Prvá časť rozhovorov sa orientuje na všeobecný postoj kandidátov ku hrám respektíve ešportom, ich herné začiatky a prvé kontakty s “gamingom”. V druhej časti sa rozhovor zameriava na politické otázky spojené s ešportom a herným priemyslom. Kandidáti poskytujú ich postoj ku klasifikácii elektronického športu medzi športy, k rezolúcii o ešportoch schválenej Európskou Úniou ale taktiež ich pohľad na rôzne iné otázky v danej problematike.

Posledný segment rozhovoru sa orientuje na skratkový kvíz, ktorý sa zameriava na skratky využívané v hernom svete. Kandidáti mali za úlohu hádať pojmy akými sú ggwp, nt, rush či iné. Skóre jednotlivcov prezrádza nižšie uvedená grafika. Na konci článku prikladáme odkazy na plné rozsahy rozhovorov.

Plné rozsahy rozhovorov nájdete na našom Youtube