Vidíme sa v Eilate! Slovensko mieri na Majstrovstvá sveta!

Vidíme sa v Eilate! Slovensko mieri na Majstrovstvá sveta!

Slovenská CS:GO reprezentácia sa v predchádzajúcich dňoch zúčastnila východoeurópskej kvalifikácie Majstrovstiev sveta 2021 v Eilate. V skupine A boli jej súpermi reprezentácie Chorvátska, Maďarska a Čiernej Hory. V úvodnom vystúpení si prekvapivo hladko poradila s Maďarskom 2:0 (16:12, 16:11) a skvelý výkon s rovnakým výsledkom 2:0 zopakovala aj o deň neskôr, v zápase proti Čiernej Hore (16:5, 16:5). Dominantné výkony v skupine chcela potvrdiť aj v preloženom zápase s Chorvátskom, ktorý sa mal na náš podnet namiesto pôvodného termínu (utorok, 28.10.) odohrať v piatok – 1.októbra.

To však nakoniec nebolo možné, vzhľadom na pochybenie vo vzájomnej komunikácii medzi Slovenskou reprezentáciou a organizátorom turnaja. Napriek doterajšej 100% bilancii nášho tímu, by kontumačná prehra znamenala stratu 3 dôležitých bodov a tabuľka Skupiny „A“  by razom nabrala úplne iné kontúry.

Za týchto okolností majú tri tímy zhodne po 6 bodoch a za štandardných podmienok by rozhodoval rozdiel v skóre či vzájomné zápasy. Slovensko síce disponuje najlepším skóre, avšak skrz kontumačnú prehru, končí v tabuľke na nepostupovej 3. priečke. Slovenská ešportová reprezentácia sa voči tomuto výsledku odvolala, vzhľadom na nejasnú komunikáciu s náhradným termínom zápasu a zjavným prejavom vôle odohrať spomínaný zápas.

Konečný verdikt padol dnes podvečer. Slovensko končí v Skupine A na nepostupovej 3. pozícii, avšak do Eilatu aj napriek tejto skutočnosti pocestuje! 13. novembra, teda deň pred začiatkom CS:GO turnaja Majstrovstiev sveta 2021, sa zúčastní „Wildcard Preliminary Tournament“, v ktorom zabojuje o jednu z troch „divokých kariet“. Vraví sa o povinnej jazde, vzhľadom na predchádzajúce excelentné výkony a ďalšie posilnenie našej zostavy v podobe Davida „frozen“ Čerňanského.

Predbežná nominácia Slovenska na MS 2021:

·       Erik „The eLiVe“ Sith

·       Andrej „Adejis“ Kameništiak

·       Tomáš ‚system‚ Zemko

·       Matúš ‚MATYS‚ Šimko,

·       Kristián ‚heikkoL‚ Garbera

·       Lukáš ‚sAvana‚ Lintner

·       Rudolf ‚Rutk0‚ Kovalčik

·       David ‚frozen‘ Čerňanský

Tréner: Michal ‚KETUBOR‘ Csontoš

My našim reprezentantom už teraz držíme palce pri zápasoch Majstrovstiev sveta 2021 v izraelskom Eilate.

Generálnym partnerom Slovenskej ešportovej reprezentácie je stávková kancelária FORTUNA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *