Slovensko vysiela do Dubaja reprezentanta v Gran Turismo!

Slovensko vysiela do Dubaja reprezentanta v Gran Turismo!

Posledné obdobie zaznamenalo obrovský vzostup e-športu a výnimkou v tomto odvetví nie je ani motoršport. Pretekárske hry od dôb hier ako bola ikona Need for Speed zaznamenali obrovský pokrok a dnešné simulátory sú často vhodnou alternatívou a tréningom pre mnohých profesionálnych pretekárov. Podobne ikonickou hrou ako Need for Speed je pre konzolových hráčov legendárna japonská hra Gran Turismo.

Tvorcovia Gran Turisma sa už v minulosti snažili o prepojenie virtuálneho a reálneho pretekania o čom svedčí bývalý projekt GT Academy, vďaka ktorému sa dostali z virtuálneho kokpitu až do pretekárskych špeciálov mená ako Lucas Ordoňez alebo Igor Fraga. Ani momentálna edícia Gran Turisma s názvom Gran Turismo Sport v tomto smere nezaháľa a vďaka prepojení s FIA (Medzinárodná automobilová federácia) sú turnaje v tomto simulátore celosvetovo známe a sú súčasťou veľkých svetových podnikov ako napríklad FIA Motorsport Games. Je pre nás veľkým potešením, že sme sa do tohto kolotoča zapojili taktiež a na podujatie Monaco Sim Racing World Cup (DUBAI World Expo pavilón) vysiela slovenská asociácia elektronických športov v spolupráci so simracingovými skupinami KK RACE a Digital Motorsport Slovakia historicky prvého slovenského reprezentanta v Gran Turismo – Mária Straku.

Tento 27 ročný rodák z Čadce je vo svete Gran Turisma známy pod hernou prezývkou KKR_Mario a v uplynulom roku zaznamenal skvelé výsledky. Ako najrýchlejší slovenský jazdec obsadil celkovo 3.miesto v oficiálnych majstrovstvách Českej republiky 2020 v Gran Turismo Sport. Po tomto úspechu si pripísal ešte výraznejšie úspechy a kvalifikoval sa do FIA World Tour Showdown. Mário v tomto šampionáte reprezentoval značku Nissan – s Nissanom GTR kategórie GR.3. bol najrýchlejší nie len na Slovensku, ale bol najrýchlejším jazdcom s japonským špeciálom v rámci celého sveta. Mário Straka štartuje aj v tohtoročných majstrovstvách Českej republiky 2021 v Gran Turismo Sport a postúpil do finále, kde je jedným z hlavných adeptov na majstrovský titul.

Držíme Máriovi palce a celú jeho cestu na podujatí v Dubaji môžete sledovať na našich sociálnych sieťach.