Slovenská CS2 reprezentácia zabojuje dnes o postup na Majstrovstvá sveta; v zostave sa v úvodných zápasoch predstavil aj Frozen

Slovenská CS2 reprezentácia zabojuje dnes o postup na Majstrovstvá sveta; v zostave sa v úvodných zápasoch predstavil aj Frozen

Európska kvalifikácia na IESF World Championship pokračuje a našu mužskú CS2 reprezentáciu čaká dnes dôležitý zápas o udržanie sa v hre. Skupinové zápasy kvalifikácie počas víkendu priniesli celkovo 5 zápasov s pozitívnou bilanciou pre našu zostavu – 3:2. 

Slovenskej reprezentácií sa najprv v sobotu podarilo zdolať Írsko, následne si okúsili trpkú prehru v zápasoch proti Maďarsku a Kosovu. Skvelú zostavu v zložení Matys, The eLiVe, fino, sAvana a M1key v nedeľu ešte doplnil hviezdny Frozen. Nasledovali dva dôležité zápasy proti Walesu a Dánsku, v ktorých naša reprezentácia potrebovala skórovať na postup zo skupiny. Obe stretnutia skončili víťazstvom Slovenska a tak sa mužské CSko posunulo do play-off kvalifikácie. 

Výsledky skupiny A: 

  • Slovensko vs. Írsko – 13:5
  • Slovensko vs. Maďarsko – 4:13
  • Slovensko vs. Kosovo – 2:13
  • Slovensko vs. Wales – 13:8
  • Slovensko vs. Dánsko – 13:3

“Skupina bola náročná, ako sme aj očakávali. Prvý deň nám nevyšiel úplne podľa predstáv, ale napriek tomu sme stále verili, že to dáme. Na druhý hrací deň nás posilnil frozen, čo dodalo tímu confidence a dokázali sme si vybojovať postup,” povedal na margo skupinovej časti tréner reprezentácie Miloš “Džejky” Frčo. 

V play-off nás čaká dnes o 20:00 kľúčový zápas, ktorý rozhodne o zotrvaní na turnaji alebo o konci cesty v kvalifikácií. Za súpera budeme mať buď tím Nemecka alebo Rakúska, závisí o výsledku ich vzájomného zápasu, ktorý sa začína o 17:00. Počínanie slovenského tímu môžeš sledovať naživo na Twitch kanáli YGames tu: twitch.tv/ygamessk 

Ak by sa reprezentácií podarilo uspieť, postúpia do ďalšieho kola Lower bracketu, ktoré sa odohrá 10.7. o 17:00. Aj tento zápas budú musieť úspešne zvládnuť, aby si zabezpečili postup na IESF Majstrovstvá sveta v elektronických športoch 2024, ktoré sa uskutočnia tentokrát v Rijáde. 

“Do play-off ideme dobre naladení po vydretom postupe. Nepozeráme sa na to proti komu ideme hrať, pretože musíme vyhrať každý zápas. Včerajšok nám ukázal, že vieme zabrať aj pod tlakom a podať veľmi kvalitný výkon.” 

Okrem mužského CS2 turnaja už o pár dní štartuje aj kvalifikácia ženského CSka, v ktorom sa taktiež predstaví naša reprezentácia. V úvodných zápasoch (11.7. a 12.7.) nás čakajú súperky z Francúzska, Turecka, Bulharska, Českej republiky a Ukrajiny.